Wellness Chaty a chalupy s vlastním wellnessem

Orlické hory, východní Čechy - info o oblasti

- Menu
Hledám objekt v termínu od
do
search
Textové hledání Rozšířené hledání
Úvodní stránkaOrlické hory, východní Čechy
pocet - popis
zřícenina hradu Potštejnzřícenina hradu PotštejnKunětická hora zámek Ratibořice. zdroj: http://www.zamekratiborice.czBabička s vnoučaty, zdroj: http://www.kudyznudy.czBabiččino údolí - Viktorčin splav. zdroj: http://www.zamekratiborice.czBabiččino údolí, zdroj: http://www.kudyznudy.czdělostřelecká tvrz Bouda dělostřelecká tvrz Bouda Kostel Nejsvětější Trojice - Klášterec nad Orlicí Pastvinská přehrada poutní kaple P.Marie a klášter na Hoře Matky Božípřírodní rezervace Zemská brána vodní nádrž Rozkošzámek Opočno pevnost Josefov, zdroj: http://www.pevnostjosefov.czpevnost Josefov, zdroj: http://www.pevnostjosefov.czzámek Častolovice, zdroj: http://www.castolovice.info/hrad Litice, zdroj: http://www.castolovice.infoDoudlebský zámek, zdroj: http://www.castolovice.info SKI centrum Říčky, zdroj: http://www.skiricky.czTřebechovické muzeum betlémů, zdroj: http://www.kudyznudy.czPevnost Dobrošov, zdroj: http://www.kudyznudy.czDělostřelecká tvrz Hanička, zdroj: http://www.kudyznudy.czPevnost Josefov, zdroj: http://www.kudyznudy.czZámek Nové Město nad Metují, zdroj: http://www.kudyznudy.czHradec Králové – město na soutoku Labe a Orlice, zdroj: http://www.kudyznudy.czMuzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují, zdroj: http://www.kudyznudy.czTvrz Orlice, zdroj: http://www.kudyznudy.czZámek v Litomyšli, zdroj: http://www.kudyznudy.czrodný dům českého buditele F.L. Věkarodný dům českého buditele F.L. Věkarodný dům českého buditele F.L. Věkarodný dům českého buditele F.L. VěkaMuzeum krajky ve Vamberku, zdroj: http://www.kudyznudy.czMuzeum krajky ve Vamberku, zdroj: http://www.kudyznudy.czMuzeum krajky ve Vamberku, zdroj: http://www.kudyznudy.czBroumovský klášter, zdroj: http://www.kudyznudy.czMuzeum lokálky Rokytnice v Orlických horách, zdroj: http://www.kudyznudy.czMuzeum lokálky Rokytnice v Orlických horách, zdroj: http://www.kudyznudy.czPřírodní park Orlice, zdroj: http://www.kudyznudy.czPřírodní park Orlice, zdroj: http://www.kudyznudy.czDivoká Orlice, zdroj: http://www.kudyznudy.czMuzeum starých strojů Žamberk, zdroj: http://www.kudyznudy.czMuzeum starých strojů Žamberk, zdroj: http://www.kudyznudy.czTyršova rozhledna v Žamberku, zdroj: http://www.kudyznudy.czHrad Lanšperk nedaleko Žamberka, zdroj: http://www.kudyznudy.czZámek Rychnov nad Kněžnou, zdroj: http://www.kudyznudy.czNávrší Chlum u Dobrušky, zdroj: http://www.kudyznudy.czŽidovský hřbitov v Dobrušce, zdroj: http://www.kudyznudy.czMasarykova chata na Šerlichu, zdroj: http://www.kudyznudy.czFiliální kostel sv. Matouše na Jedlové, zdroj: http://www.kudyznudy.czVrchol Vrchmezí, zdroj: http://www.kudyznudy.czBarokní areál Vraclav, zdroj: http://www.kudyznudy.czSKI centrum Deštné, zdroj: http://www.skicentrumdestne.czSKI centrum Deštné, zdroj: http://www.skicentrumdestne.czZámek Pardubice, zdroj: http://www.kudyznudy.cz


Orlické hory, východní Čechy

Orlické hory se nacházejí na severovýchodě Čech.Orlické hory se šíří v jihovýchodním směru v délce asi 56 km mezi Olešnicí v Orlických horách po západní okolí a při šířce asi do 10 km.Nejvyšším vrcholem Orlických hor je Velká Deštná, která měří 1115m.Tři základní jednotky Orlických hor jsou Deštenské hornatiny, Mladkovské vrchoviny a Bukovohorské hornatiny.Nejvyšší a nejrozsáhlejší je Deštenská hornatina na severovýchodě.Hlavní Orlický hřbet spadá k Orlickozáhorské brázdě.Orlickzáohorskou brázdou protéká řeka Divoká Orlice, která odděluje Orlický hřbet od Bystřických hor.Mladkovská vrchovina zaujímá nejmenší a také nejméně vyzdviženou střední část Orlických hor.Nejvyšší vrch je Adam, který dosahuje výšky 765m.Bukovohorská hornatina na JV od údolí Tiché Orlice má zřetelně nesouměrnou stavbu jejího rozsáhlého vrcholového hřbetu.Převážná část Deštenské hornatiny a severozápadní oblast Mladkovské vrchoviny ovšem tam nemůžeme počítat Zemskou bránu byla zařazena do CHKO Orlické hory.

Kompletní a nejrozsáhlejší nabídku nejkrásnějších chat a chalup v Českém ráji k pronájmu najdete ZDE. Bývalá fara s bazénem leží v obci Potštejn.

Hledáte k pronájmu chatu nebo chalupu na Silvestra ? Kompletní nabídku najdete ZDE.

Luxusní a atraktivní objekty z obsáhlé nabídky CA TourTrend k pronajmutí najdete ZDE. V blízkosti polských hranic leží chalupa Podlesí se zapuštěným bazénem.

Nabídku chat a chalup s vlastními bazény SPA, vířivkami, saunami a vnitřními bazény najdete ZDE.

Luxusní nabídku chat a chalup na horách i u vody najdete ZDE.

Pro milovníky vodních radovánek nabízíme k pronájmu chaty a chalupy s bazénem. Kompletní nabídku najdete ZDE. Chalupu s vnitřním vyhřívaným bazénem a saunou hledejte na okraji obce Přepychy. Rekreační domek s bazénem a vlastním rybníkem s možností rybaření Rozkoš leží u stejné vodní nádrže. S bazénem, barem a stolním fotbalem na okraji horské leží chalupa Pod Homolí.

V Orlických horách můžeme navštívit několik rozhleden jako je například Andrlův chlum, Suchý vrch, Rozálka, Anenský vrch, Velká Deštná (Štefanova vyhlídka), Holomský kopec, Vrchmezí a Dobrošov.

V Orlických horách je možnost navštívit i různé lyžařské areály jako je například Deštná, Mladkov Petrovičky, Přívrat, Zdobnice, Čihalka, Čenkovice, Peklák, Buková Hora a další.


Hrady, zámky nebo zříceniny, které můžete v Orlických horách navštívit patří hrad Frymburk, Výrov, Potštejn, Litice.Mezi zámky patří Skalka, Nové město nad Metují, Doudleby nad Orlicí, Kostelec nad Orlicí nebo Rychnov nad Kněžnou.

V Orlických horách se nacházejí také různá zajímavá místa jako je vysokohorská osada Šerlich, potní místo Rokole, bývalé lázně Rezek, potní místo Studánka, Jelení lázeň, přírodní rezervace Hořečky, Bukačka nebo Trčkov a také zajímavé místo je Luisino údolí.

Nabídku ubytování na levných chatách a chalupách ve východních Čechách a Orlických horách nejdete ZDE. Dřevěnou chatu s bazénem a výhledem na Orlické hory leží nad obcí Kunvald.

Stavby a technické památky, které se můžete navštívit v Orlických horách je například větrná elektrárna Nový Hrádek, roubený kostel ve Slavoňově, archeologický skanzen Velký Uhřínov, tvrz Dobrošov, Hanička nebo Skutina.

Typy na naučné stezky v Orlických horách jsou :
  • Naučná stezka Zemská brána je dlouhá asi 3 km a má 22 informačních tabulí, které jsou umístěny na trase pouze v letní sezónu.
  • Naučná stezka Okolím Deštného je asi 15 km dlouhá a má 8 informačních tabulí.
  • Naučná stezka Po hřebeni Orlických hor je dlouhá asi 17 km s 11 informačními tabulemi.
  • Můžete se také vydat do přírodního bludiště nebo Labyrintu v údolí Komenského a je zde zároveň vybudována Poutníkova stezka, kde můžou návštěvníci obdivovat díla českých umělců.
Říčky, Deštné, Pastvinská přehrada...už jste navštívili Orlické hory ?