Wellness Chaty a chalupy s vlastním wellnessem

Beskydy - info o oblasti

- Menu
Hledám objekt v termínu od
do
search
Textové hledání Rozšířené hledání
pocet - popis
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm, zdroj: http://www.kudyznudy.czSkanzen Rožnov pod Radhoštěm, zdroj: http://www.kudyznudy.czPustevny, zdroj: http://www.kudyznudy.czMuzeum Velké Karlovice, zdroj: http://www.kudyznudy.czJurkovičova rozhledna, zdroj: http://www.kudyznudy.czHrad Hukvaldy, zdroj: http://www.kudyznudy.czÚdolí Lomné s pralesem Mionší, zdroj: http://www.kudyznudy.czHora Radhošť, zdroj: http://www.kudyznudy.czRohledna Velká Čantoryje, zdroj: http://www.kudyznudy.czLysá hora, zdroj: http://www.kudyznudy.czLysá horavýhled z Lysé horysocha RadegastaZřícenina hradu Starý Jičín, zdroj: http://www.kudyznudy.czkaple na Solánirozhledna u Velkých Karlovic, zdroj: http://www.kudyznudy.czhorské středisko Soláňzimní PustevnyRozhledna na Velkém Lopeníku, zdroj: http://www.kudyznudy.czAreál československého opevnění Hlučín-Darkovičky, zdroj: http://www.kudyznudy.czTechnické muzeum Tatra Kopřivnice, zdroj: http://www.kudyznudy.czDřevěné kostelíky v Beskydech, zdroj: http://www.kudyznudy.czHranická propast, zdroj: http://www.kudyznudy.czRozhledna Bílá hora, zdroj: http://www.kudyznudy.czZbrašovské aragonitové jeskyně, zdroj: http://www.kudyznudy.czHřeben Moravskoslezských Beskyd, zdroj: http://www.kudyznudy.czČertovy skály, zdroj: http://www.kudyznudy.czMechanický betlém v Horní Lideči, zdroj: http://www.kudyznudy.czzámek Hradec nad Moravicí, zdroj: http://www.kudyznudy.czkomplex aquaparků Olešná, zdroj: http://www.kudyznudy.czmezi Radhoštěm a Pustevnamimezi Radhoštěm a Pustevnamimezi Radhoštěm a Pustevnamimezi Radhoštěm a Pustevnamimezi Radhoštěm a Pustevnamimezi Radhoštěm a PustevnamiŠtramberk, zdroj: http://www.kudyznudy.czJeskyně Šipka, zdroj: http://www.kudyznudy.czpřehrada Morávka, zdroj: http://www.kudyznudy.czPřehrada Bystřička, zdroj: http://www.kudyznudy.czvodní nádrž KarolinkaProsper Golf Club Čeladná, zdroj: http://www.prosper-golf.cz


Beskydy

Beskydy se dělí na západní a východní část.CHKO Beskydy je svou rozlohou největší chráněnou krajinou oblastí v České republice.Zahrnuje vyšší a střední polohy Moravskoslezských Beskyd, převážně Javorníky kde tvoří hranici se Slovenskem a Vsetínské vrchy.Nejvyšší hora je Lysá hora, která měří 1323 m. Pramení zde řeky Bečva a Ostravice.Vedle nádherné a čisté přírody je zde i řada měst, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti horského masivu. Mezi něž například patří…Frýdek-Místek, Jablunkov, Třinec, Frýdlant nad Ostravicí, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín, Karolinka, Zlín a Slušovice.Z velké části právě v těchto místech jsou koncentrovány památky, kultura, rekreační a turistické služby.

Pro milovníky vodních radovánek nabízíme k pronájmu chaty a chalupy s bazénem. Kompletní nabídku najdete ZDE. Doporučujeme k pronájmu samostatnou část chalupy se solárně vyhřívaným bazénem a saunou v obci Vsetín.

V Beskydách můžete najít množství značených turistických tras, lyžařské vleky, sjezdovky s umělým zasněžováním, běžecké trasy, cesty pro cykloturisty, jízdárny, tenisové kurty, koupaliště a bazény. V zimním období jsou vyhledávané zimní střediska především Pustevny, Malenovice, Soláň, Velké Karlovice, Javorový, Troják, Portáš, Skalka, Bumbálka, Lysá hora a řada dalších. V létě přijdou vhod vodní plochy jako nádrž Šance ve Starých Hamrech, přehrada Morávka a vyhledávaná rekreační nádrž Bystřička.

Nabídku ubytování na levných chatách a chalupách v Beskydech k pronajmutí nejdete ZDE. Pěknou levnou chalupu s výhledem na podhůří Beskyd najdete nad obcí Hrachovec. Typickou valašskou dřevěnou chalupu na samotě si pronajměte ve Velkých Karlovicích.

Nabídku chat a chalup s vlastními bazény SPA, vířivkami, saunami a vnitřními bazény najdete ZDE.

Luxusní nabídku chat a chalup na horách i u vody najdete ZDE.


V oblasti Beskyd se nachází mnoho turistických zajímavostí nebo různých příležitostí pro aktivní odpočinek.Můžete se pobavit třeba v Trojanovicích v lanovém centru Tarzanie nebo navštívit skanzeny Mlýnská dolina, Valašská dědina nebo Dřevěné městečko.Výlet si můžete udělat i na Lysou horu nebo Radhošť. Ve městě Zlín je k vidění Baťův mrakodrap, zámek, hrad Malenovice či zoologická zahrada.

Luxusní a atraktivní objekty k pronajmutí z obsáhlé nabídky CA TourTrend najdete ZDE. S vinným sklípkem a wellness místností nabízíme k pronájmu luxusní rekreační domek Pod Lysou horou.

Kompletní a nejrozsáhlejší nabídku nejkrásnějších chat a chalup v Beskydech k pronájmu najdete ZDE. Pohádkovou chalupu s výhledem na Lysou horu si pronajměte v obci Ostravice.

Hledáte chatu nebo chalupu na Silvestra ? On-line nabídka na Silvestra ZDE.


Svou rozlohou představuje CHKO Beskydy v současné době největší velkoplošné chráněné území v České republice.Proč byly Beskydy vyhlášenou CHKO je především kvůli výjimečným přírodním hodnotám s výskytem vzácných karpatských živočichů a rostlin.Mezi něž například patří rys,vlk a medvěd. Význam chráněné krajinné oblasti Beskydy je podtržen vyhlášením 53 maloplošných zvláště chráněných území (7 národních přírodních rezervací, 23 přírodních rezervací a 23 přírodních památek), územním překrytím CHKO s mezinárodně významným ptačím územím (IBA) a s chráněnou oblastí přirozené akumulace vod.


Hostýnsko-vsetínské hornatina


se nachází na východě Moravy a jsou přičleňovány k beskydské části (západní Beskydy).Na východě se dostává k hranici se Slovenskem. Nachází se mezi Javorníky a Moravskoslezskými Beskydy.Délka pohoří je přes 55 km, kde v západní části tvoří Hostýnské vrchy a dominantou je zde vrchol Hostýna.Východní část tvoří Vsetínské vrchy, které jsou vyšší.Mezi východní a západní částí protéká Horní Bečva. Krajina je převážně zalesněná s ojedinělými loukami (polanami). Několik rekreačních středisek, pro zimní turistiku slouží zejména Soláň a Bumbálka.


Javorníky


výrazné karpatské pohoří na východní Moravě tvoří hranici se Slovenskem.Jsou řazeny k Moravskoslezským Karpatům, které jsou součástí Západních Karpat.Směrem k jihozápadě k Javorníkům přiléhají Bílé Karpaty a hranice probíhá Lyským průsmykem. Na severovýchodě obklopuje Javorníky Hostýnsko-vsetínská hornatina, hranici tvoří Makovský průsmyk s údolím Vsetínské Bečvy. Nejvyšším vrcholem Javorníků je Malý Javorník. Délka pohoří je přes 30 km, šířka 5 až 10 km. Celé Javorníky jsou součástí CHKO Beskydy. Typickým rysem krajiny je rozptýlené osídlení a souvisle zalesněné hřebeny. Výchozími místy pro pohoří jsou obce v údolí Vsetínské Bečvy, jako například Velké Karlovice, Karolinka či Nový Hrozenkov.


Ve volném čase můžete navštívit zoologickou zahradu ve Zlíně nebo Tropic Hukvaldy, kde můžete vidět exotická zvířata a rotliny.


Za zábavou můžete třeba do Tarzanie, což je horský lanový park, který má 7 tras lanových překážek zavěšených na stromech ve výšce 4-12.Jsou zde různé druhy obtížnosti.
Další možností je zábavný park Gibon což je také lanové centrum v areálu koupaliště v Rožnově pod Radhoštěm.Můžete zde najít dětský park,minigolf,lanovku a G-Jump.Překážková dráha je dlouhá 423m a částečně vede nad řekou Bečvou.
Dále tu můžete najít Ski areál Mosty u Jablunkova, který je zaměřený na celoroční aktivity jako je například bobová dráha, lanové centrum, dětské lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, dětské trampolíny, dětský zábavní park, sjezd na horských koloběžkách, sjezd na laně – Gorolszus.To vše můžete zažít v letním období. V zimním období areál nabízí 3 upravované sjezdovky o celkové délce 2100 m, umělé zasněžování, sjezdové tratě jsou osvětleny, snowpark, lyžařská škola, 44 km upravovaných běžeckých tratí, značkový ski servis, stanoviště horské služby a bobová dráha, která má celoroční provoz.


Kdo má rád golf může navštívit golfové hřiště ve Zlíně (Kostelec) nebo Prosper Golf Resort Čeladná.


Mnoho lyžařských areálů, které můžete v zimě navštívit jsou:

 • Ski areál Bílá
 • Bumbálka
 • Lyžařský vlek ve Zlíně
 • Ski areál Kyčerka, Machůzky, Přelač, Soláň, Grúň, Armáda, Sachovka, Javorový vrch, Pustevny, Severka, Zlatník, Mezivodí, Búřov, Mosty u Jablunkova, Řeka, Kohátka, Jasenka, Palkovice, Hrádek nebo Razula

Moravskoslezské Beskydy mají také mnoho zámků a hradů mezi něž například patří:

 • Zámek Choryně, který najdeme asi 8km od Valašského Meziříčí
 • Hrad Broumov, který se nachází severně od města Bylnice, východně od Luhačovic
 • Zámek Frýdek-Místek ležící v Moravskoslezském kraji
 • Zámek Vsetín ležící ve Zlínském kraji
 • Hukvaldy jsou zřícenina hradu ve stejnojmenné obci Hukvaldy v okrese
 • Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji
 • Zámek Lešná leží nedaleko Zlína
 • Zámek Vizovice ležící ve Zlínském kraji
 • Zámek Kinských stojí na pravém břehu Rožnovské Bečvy v severní části
 • Valašského Meziříčí na Vsetínsku ve Zlínském kraji
 • Zámek Žerotínů se nachází nad levým břehem Rožnovské Bečvy v severní části historického jádra města Valašského Meziříčí na Vsetínsku ve Zlínském kraji
 • Hrad Malenovice se nachází nedaleko Zlína
 • Zámek Stará Ves nad Ondřejnicí se nachází v Moravskoslezském kraji
 • Zámek Ropice a Hnojník
 • Zámeček Bílá

Kdo se nebojí výšek může navštívit následující rozhledny:

 • Čubův kopec, která je vysoká 18m
 • Velká Čantoryje vysoká 29m
 • Rozhledna Kabátice je vysoká 23m
 • Rozhledna Čerták je vysoká 26m
 • Doubrava Loučka je vysoká 55m ale veřejnosti je přístupná do výšky 33,6m
 • Rozhledna Okrouhlá je vysoká 55m a slouží i jako telekomunikační věž
 • Frenštátská Radniční věž

Mezi přírodní zajímavosti, které můžete spatřit:

 • Koryto řeky Ostravice
 • Filipka nebo Lačkov což jsou přírodní památky
 • Skály pod Tisovým, zde můžete vidět 4 věžičky (skalní útvary) dosahující až 12m
 • Skála Medovka
 • Lysá hora
 • Vodní nádrž Morávka nebo Šance
 • Čertův mlýn v Beskydech
 • Ondřejník což je horský masív a zde můžete také najít přírodní rezervaci jménem Skalka
 • Klenov, Mionší, Palkovické hůrky, Travný, Salajka, Velký Polom nebo Pulčín-Hradisko což jsou přírodní rezervace
 • jezírko Mořské oko
 • přírodní památku Králky nebo Jarcovská kula
 • Hradní vrch Hukvaldy
 • Ostrá hora u Ostravice
 • Vodní nádrž Bystřička nebo Olešná
 • Čertovy skály u Lidečka
 • Kněhyně což jsou jednou z nejmohutnějších hor Beskyd
 • Pivečkův lesopark slouží jako odpočinková zóna
 • Bílý Kříž je znám pro turistické trasy a trasy pro cykloturisty
 • Lačnovské skály

Mezi nejznámější naučné stezky patří:

 • Naučná stezka Hradisko má celkem 3 okruhy o délce 3-10 km a obsahuje 11 informačních tabulí
 • Naučná cyklostezka Hugolína Gavloviča je dlouhá 35km
 • Naučná stezka Klenov je dlouhá asi 7km a má 10 informačních tabulí
 • Naučná stezka Prameny řeky Morávky jejíž celková délka činí asi 14km s 9 informačnímo tabulemi
 • Naučná stezka Radegast je dlouhá zhruba 9km a má 10 informačních tabulí
 • Mezi další naučné stezky patří například naučná stezka Jahodná, Lukov,
 • Královec, okolím Vsetína, Čertův mlýn, Frenštát pod Radhoštěm, Javorníky a další

Co se dá ještě navštívit:

 • Valašské muzeum Mlýnská dolina
 • Valašská dědina je nejrozsáhlejším areálem Valašského muzea
 • Obuvnické muzeum ve Zlíně
 • Národní kulturní památník Ploština
 • Dřevné městečko
 • Moravská gobelínová manufaktura
 • Galerie EXOTIC vám nabídne ukázku nejrůznějších motýlů a brouků z celého světa

Ten kdo spíše jede za odpočinkem, má možnost navštívit nejrůznější rehabilitační a relaxační zařízení mezi něž patří:

 • Pivní lázně v Písku u Jablunkova
 • různá relaxační a rehabilitační centra: Relax nebo hotel Eroplán v Rožnově pod Radhoštěm, hotel Odra v Ostravici, Wellness hotelu Rusava, solná jeskyně v Malenovicích, Wellness hotelu Horal ve Velkých Karlovicích
 • mezi nejznámější lázeňská města patří Luhačovice